230 éves jubileum

230 éves jubileum

Szeptember 7–8-án a Vasút utca (Iuliu Maniu) 2.sz. alatti Insula Lutherana-n istentisztelettel és ünnepi programmal egybekötött találkozót tartunk.

Szeptember 7-én egyházközségünk dísztermében:
• 16 órától Régi az új szellemben – Gyulai Nagy Margit képzőművész kiállításának megnyitója
• 17.30 órától megtekinthető Ferencz Ágnes brassói keramikus egyéni  képzőművészeti kiállítása, a kiállítást megnyitja és méltatja Dimény András. Közreműködnek a Brassói Filharmónia hegedűsei: Balázs Ildikó és Cristian Elena
• 18 órától könyvbemutató, a templomépíttető lelkész, Gödri János krónikájának a Brassai Evangyelika Magyar Ekklésiának historiájának a bemutatása, Ambrus Attila és Ambrus Mózes által
• 18.30 órától EGYENES BESZÉD, a közéleti kerekasztal 6. alkalma Kereszténység és demokrácia, azaz kereszténydemokrácia? címmel. Meghívott előadók: Adorjáni Dezső Zoltán, a Romániai   Evangélikus–Lutheránus Egyház püspöke, Kovács Attila megyei RMDSZ-elnök, Bíró Béla egyetemi tanár, Szente László RMDSZ városi tanácsos, Ambrus Károly  RMDSZ megyei tanácsos. Moderátor: Ambrus Attila, a Brassói Lapok főszerkesztője. Házigazdák: Koszta István lelkész, Fehér Vilmos felügyelő.
Az udvaron felállított nagysátorban20 órától kosaras nótaest klasszikus hangszerelésben, melynek keretében fellép a Búzavirág néptáncegyüttes.
Szeptember 8-án templomunkban:
• 9.15 órától a Szent Péter fúvószenekar előadása
• 10 órától ünnepi istentisztelet, igét hirdet Ft. Adorjáni Dezső Zoltán püspök. Istentisztelet után ünnepi közgyűlés lesz, melynek keretében egyházközségünk kórusa, majd vendégeink köszöntései hangzanak el, emléktáblát avatunk,  in memoriam Gödri János
• 13 órától közebéd a parókia udvarán felállított sátorban, közreműködik a Szent Péter fúvószenekar
• 14 órától fellép a miskolci In His Steps keresztyén zenekar és Sándor Frigyes lelkész. 15 órától a Sirülő néptáncegyüttes, ezt követően pedig a pürkereci boricások előadása.
Mindkét nap alatt kiállítás lesz Dobolyi István tanár gyűjteményéből, A hajdani Brassó címmel, valamint egyházközségünk értékes dokumentumai, klenódiumai, textíliái lesznek kiállítva. Mindekit szerettettel várunk. Erős vár a mi Istenünk!
A szervezők

Nincs engedélyezve a hozzászólás.

Presets
Main Style
Patterns
Accent Color
Apply
 

joomclub.net